Paslaugos » Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojamas fasadas – kas tai ir kam jisai skirtas?

 

Tai vienas iš populiariausių būdų įšorinių pastato sienų šiltinimas ir fasado atnaujinimas (modernizavimas). Ventiliuojamo fasado sistema pagrinde susideda iš trijų komponentų: laikantis karkasas, apšiltinimo sluoksnis ir apdailos medžiaga.

 

Laikantis karkasas – tai gali būti metalinis karasas: cinkuoto ar aliuminio metalo profiliai, nerudijančio metalo profiliai; taip pat karkasas gali būti ir iš medienos gaminių.

 

Apšiltinimo sluoksnis – tai akmens arba mineralinės vatos sluoksniai, kurių storis priklauso nuo išorinės sienos mūro šilumos laidumo koeficiento. Dažniausiai daromi du sluoksniai: pirmas - mikšta vata, antras - priešviejinė vata.

 

Apdailos medžiaga – tai medžiaga, kuri yra atspari oro sąlygoms, ugniai bei drėgmei. Apdailos pasirinkimas labai didelis: HPL plokštės, fibrocemento plokštės, akmens masės plytelės, akmuo, mediena, kompozitinės plokštės ir kita. 

 

Ventiliuojamo fasado sistemos neriboja architekto kūribiškumo laisvės, norint suteikti pastatui išskirtinę formą ar spalvinę gamą. 

 

 

 

 

1. Sienos mūras

2. Minkšta vata

3. Priešviejinė vata

4. „L“ tipo profilis

5. Smeigė, vatai tvirtinti

6. „T“ tipo profilis

7. Laikantis kronšteinas

8. Apdailos medžiaga