Paslaugos » Šlaitiniai stogai

Stogas - tai viena svarbiausių pastato konstrukcijų, atliekanti hidroizolacijos bei termoizolacijos funkcijas. Priklausomai nuo stogo dangos rūšies ir pastato paskirties, pasirenkama konstrukcija, kuri tinkamai įrengta leis ne tik sumažinti šilumos nuostolius sunaudojant mažiau energijos patalpų šildymui, bet ir vėsinimui.
 
Šlaitinio stogo konstrukciją sudaro laikančioji ir atitvarinės dalys. Murlotas, gegnės, stygos ir atraminės konstrukcijos yra dažniausiai pasirenkamos dalys tokiam stogui. Stogo konstrukcija gyvenamiesiems namams dažniausiai surenkama iš medienos.
 
Renkantis šlaitinius stogus sumažės vandens pratekėjimo rizika. Taip pat yra galimybė rinktis įvairias stogo dangas, pavyzdžiui, čerpes ar bitumines čerpeles. Šlaitinį stogą apšiltinti galima su mineraline ar celiuliozės vata, polistireniniu putplasčiu. 

 

                                                                                               

Šlaitiniai stogai būna įvairių formų:

 

  • vienšlaitis - vienos plokštumos stogas, dažniausiai naudojamas dengiant terasas, bei verandas. Tai papraščiausią stogo konstrukciją, taigi sąlyginai ir pigiausias variantas. Lyginant su klasikiniu dvišlaičiu stogu, apšildyti tokį namą yra daug pigiau, dėl gerokai mažesnio stogo pločio.
  • dvišlaitis - populiariausia stogo forma. Iš esmės tai yra trikampis sudarytas iš dviejų plokštumų, viršuje sujungtas kraigu. Tokio stogo privalumas - galimybė montuoti pačią įvairiausią stogo dangą su mažiausia medžiagų išeiga. Dvišlaičiai stogai gali būti simetriški ir asimetriški (pirmasis variantas paplitęs labiau).
  • trišlaitis - stogas sudarytas iš trijų plokštumų.Trišlaitis stogas gali būti sudarytas ir iš trijų trikampių. Dažnai tokia stogo forma naudojama norint įrengti terasas ar žiemos sodus.
  • keturšlaitis (valminis) - dvi plokštumos trapecinės, o kitos dvi - trikampio formos. Tai sudėtingiausia, bet kartu ir tvirčiausia stogo forma.
  • pusiauvalminis - šį stogo forma panaši į valminį stogą, tik skiriasi galinių šlaitų forma. Lyginant su dvišlaičiu stogu, šis stogas yra geriau apsaugotas nuo atmosferinių poveikių.
  • susikertantys stogai - tai keli dvišlaičiai stogai susikertantys tarpusavyje.Tokia stogo forma nauduojama tuomet, kai norima suprojektuoti pastatą, kuris turėtų daugiau ne du frontonus.
  • piramidės forma - dažniausiai keturšlaitis stogas, visi šlaitai yra trikampio formos, sueinantys į vieną tašką. Tai sudėtinga stogo konstrukcija, kurioje nėra frontonų ir horizontalių kraigų.
  • daugiašlaitis - stogo forma, susidedanti iš trijų, keturių ir daugiau šlaitų. Tai gali būti kelių skirtingų šlaitinių stogų konstrukcija. Toks stogas susideda iš daugelio susikertančių plokštumų, dėl ko tampa gana sudėtinga konstrukcija.